Hlavní stránka -> Služby -> Ochrana proti holubům

Rychlé kontakty

Telefon:
+420 603 163 366

Email:
info@opravy-strech.cz

Ochrana proti holubům, ochrana proti ptactvu

zábrany proti holubům

Holubi se stávají stále větší a větší hrozbou pro velká města, která masově osidlují a dochází postupně k jejich přemnožování. Bohužel pro nás zde mají ideální podmínky pro své přežití a tím pádem i rozmnožování a hnízdění. Holubi poškozují zejména majetek (budovy, automobily, ...), ale mohou přenášet i závažné choroby, které Vás mohou ohrozit na zdraví.

Naneštěstí pro obyvatele velkých měst není žádným způsobem možné holubí populaci jakkoliv vyhubit. Je tedy nezbytně nutné se proti těmto novodobým škůdcům bránit všemi možnými a dostupnými prostředky. Je třeba bránit svůj majetek, své zdraví a také své soukromí, které Vám holubi narušují. Je třeba držet je co nejdále a postupem času je odnaučit se k Vám vracet. Naše firma pro Vás vybrala dvě nejrozšířenější a také doposud nejlepší řešení tohoto problému. Samozřejmě existuje více obranných prostředků, ale námi vybrané zábrany proti holubům nejsou cenově náročné a opravdu fungují.

Bohužel pro naše zákazníky dodáváme všechny ochranné prostředky i s montáží, jelikož se může stát, že neodborná montáž Vám od holubí populace nepomůže. Je třeba dbát daných postupů, které výrobce předepisuje a u každého objektu postupovat individuálně dle potřeb klienta. Naším cílem je, aby byly zákazníci spokojeni a toho docílíme pouze odbornou instalací veškerých prvků, ať už je to ochrana proti holubům či jiné produkty.

zábrany proti holubům

Síťový systém:

Pokud budete chtít ochránit větší plochy, sochy nebo budete chtít zamezit náletu holubů na Vaše balkony, ochozy nebo do světlíků, je vhodným řešením síťový systém. Síťový systém je ochrana proti holubům, která je vyrobena z velice kvalitních materiálů a zaručuje tak vysokou životnost. Svým provedením nijak nenarušuje vzhled chráněného objektu. Ve většině případů se síťový systém používá společně s použitím hrotového systému.

Síťový systém je jedinou účinnou ochranou Vašeho balkonu, světlíku či ochozu. Jeho montáž však vyžaduje odborné znalosti, proto není vhodné, aby montáž prováděl laik. Síť je upevněna po celém obvodu chráněné plochy v ocelovém rámu. Rám je tvořen ocelovým lankem, které je napínáno napínacím šroubem. Ocelový rám by měl být vyroben z nerezové oceli nebo pozinkované oceli, aby byla zajištěna jeho dlouhá životnost. K rámu se speciálními kleštěmi a sponkami připevní ochranná síť. Síť je záměrně vyrobena tak, aby nenarušovala vzhled chráněné plochy a aby nebyla lehce postřehnutelná. V některých případech se používá stejná barva, jako je podklad (bílá, černá a barva kamene).

síť proti holubům

Montáž ochranné sítě zabere ve většině případů 2 - 4 hodiny. Záleží samozřejmě na ploše, kterou chcete ochránit. Sítě je možné instalovat na všechny možné typy povrchů. Fasády domů, zateplené fasády, ale i ocelové konstrukce. V některých případech jde překrýt ochrannou sítí překrýt celou střechu objektu. Životnost sítě se díky používaným materiálům pohybuje kolem 10 let..

Transparentní sítě:

Tato ochrana proti holubům je vhodným řešením zejména v případech, kdy nechcete vůbec narušit vzhled chráněného objektu. Používají se zejména na ochranu soch a sousoší, na věžích kostelů a zámků, na ozdobných fasádách, apod. Jedná se tedy zejména o ochranu, která se používá u kulturně či historicky významných objektů.

Oka sítě mají ve většině případů 50 x 50 mm a vlákna sítě jsou silná kolem 1,5 mm. Zajišťují tak perfektní ochranu proti veškerému ptactvu.

hrotový systém

Hrotový systém:

Další skvělá ochrana proti holubům jsou hrotové systémy. Hrotový systém je určen zejména k zamezení usedání ptactva na parapety, lampy, reklamní nápisy, apod. Tímto systémem zamezíte hlavně znečišťování a usedání holubů na tyto předměty. Hrotový systém se také hojně využívá v kombinaci se síťovým systémem.

A jak vlastně tento produkt vypadá a jak vůbec funguje. Hrotový systém je složen z tenkých plastových pásků. Na těchto páscích jsou umístěny nerezové hroty, které tyčí vzhůru. Tyto hroty zabraňují holubovi či jinému ptactvu k dosednutí na ošetřenou plochu. Holub na tyto hroty není v žádném případě schopen dosednout, jelikož by si mohl poškodit křídla a zranit se. Hrotový systém nijak nenaruší vzhled tohoto chráněného objektu. Díky svému vzhledu je velice nenápadným pomocníkem v ochraně Vašeho majetku i zdraví.

ochrana proti holubům

Montáž této zábrany proti holubům se provádí výhradně na dobře očištěný a suchý povrch. Ochrana proti holubům či jinému ptactvu se pouze přilepí silikonovým lepidlem či tmelem nebo se také může přibít či přišroubovat. Při montáži produktu by jste měli dbát na důležité zásady, aby produkt plnil svoji funkci. Hroty musí zasahovat na okraj chráněné plochy a v případě potřeby okraj i přesahovat a to o cca 1 - 2 cm. Pro dosažení potřebného výsledku je třeba dodržovat technologických postupů přiložených k produktu.

Montáž těchto systémů byste měli ale spíše přenechat odborné firmě. V některých případech se může stát, že neodborně namontovaný systém (ať už síťový či hrotový) neplní svou funkci a zákazníci v tyto produkty zcela ztratí důvěru. Naše firma Vám je naprosto k dispozici.